Europejski Dzień Sąsiada

Ze względu na prognozowane opady deszczu spotkanie z okazji "Dnia Sąsiada" zostanie przeniesione na 17.06.2019r.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy!
Organizatorzy

Filia Nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Fundacja "Dwa Ognie", Klub Aktywnego Seniora LSM, Dom Kultury LSM , Administracja i Rada Osiedla Piastowskie LSM, Filia Nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Parafia pw. św. Józefa, Przedszkole nr 47 oraz SKOK Chmielewskiego zapraszają wszystkich Sąsiadów (bliższychi dalszych) do udziału w obchodach Dnia Sąsiada, organizowanych w dniu 29 maja 2019r., na placu zielonym, przy ul. Chrobrego (Osiedle Piastowskie), w godzinach od 14.00 do 18.00.

Spotkanie będzie miało charakter "Pikniku kocykowego". Zaplanowano wiele działań skierowanych zarówno do dzieci, młodzieży jak i seniorów m.in. turniej rodzinny z atrakcyjnymi nagrodami, pilates dla seniorów, karaoke, konkurs literacki z nagrodami oraz występy wokalne.

Europejski Dzień Sąsiada (przypadający w ostatni wtorek maja) jest największym świętem społeczności lokalnych w Europie, objętym patronatem Komisji Europejskiej. Sprzyja nawiązywaniu kontaktów społecznych i więzi międzyludzkich. W świecie dzisiejszych technologii łatwiej bowiem porozmawiać z kimś znajdującym się na drugim końcu świata, niż powiedzieć sąsiadowi "dzień dobry". Tymczasem to w gronie Sąsiadów najłatwiej można określić jakie są lokalne potrzeby, a następnie wspólnie działać na rzecz ich zabezpieczenia. Głównym celem tych obchodów jest zatem integracja mieszkańców na rzecz osiągnięcia długofalowych sąsiedzkich celów.