Marsz Różowej Wstążki

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek oraz Miasto Lublin zapraszają do udziału w Marszu Różowej Wstążki, który odbędzie się 27 września 2019 r., w Lublinie.

Uczestnicy spotkają się o godz. 14.00 na Placu Władysława Łokietka (Ratusz) w Lublinie. Po krótkich przemówieniach rozpocznie się przemarsz w barwnym korowodzie na Plac Litewski, gdzie zorganizowana będzie akcja profilaktyczna o charakterze edukacyjno - informacyjnym. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne. Prosimy by uczestnicy nie zapomnieli o różowym akcencie w ubraniu.

Marsz Różowej Wstążki jest inicjatywą, która od wielu lat pomaga i wspiera kobiety z chorobą nowotworową. Celem Marszu jest zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych oraz rozpowszechnienie wiedzy o raku piersi w zakresie profilaktyki. Akcja ta pomaga przełamać strach przed chorobą, uświadamia, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok. W wielu przypadkach rak piersi jest chorobą, którą można wyleczyć.