Menu

Rozwój zintegrowanych usług uzupełniających i wspierających rolę rodziny, również o charakterze profilaktycznym w Mieście Lublin
Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.2. Usługi społeczne i zdrowotne. realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie projektu z dnia 22 maja 2018r.,
nr umowy 46 RPLU.11.02.00-06-0045/17-00.

Działanie realizowane

W ramach projektu "Rozwój zintegrowanych usług uzupełniających i wspierających rolę rodziny, również o charakterze profilaktycznym w Mieście Lublin" do 11 marca 2020 r. kontynuowana była realizacja następujących działań:

  1. Wsparcie dla dzieci przebywających w rodzinach objętych asystą rodzinną (tj. indywidualne zajęcia wyrównujące wiedzę z wybranych przedmiotów szkolnych, broker edukacyjny, zajęcia socjoterapeutyczne) - skierowane do 42 Uczestników/ek projektu,
  2. Wsparcie dla rodzin objętych pomocą w formie asystenta rodziny (tj. skuteczny w domu - aktywny w pracy, profilaktyka uzależnień i planowania rodziny, warsztaty pieczenia i gotowania, dziecko z FAS w życiu, domu i szkole) - skierowane do 20 Uczestników/ek projektu.
  3. Punkt konsultacyjno-doradczy skierowany do 239 uczestników/czek projektu (w tym 15 rodziców/opiekunów objętych wsparciem asystenta rodziny i 20 dzieci będących pod opieką asystenta rodziny oraz co najmniej 204 osób objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie). Rekrutacja do zadania 4 "Punkt konsultacyjno- doradczy" prowadzona jest w sposób ciągły, a realizacja polega na udzielaniu Uczestnikom/czkom wsparcia w formie porad: psychologa, pedagoga i prawnika.
    W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, od dnia 12 marca 2020 r., (tj. od daty zawieszenia zajęć w szkołach i innych placówkach oświatowych), została zawieszona realizacja wszystkich ww. działań w ramach projektu.
    Od dnia 08 kwietnia 2020 r. realizacja porad psychologicznych oraz pedagogicznych w ramach „Punktu konsultacyjno – doradczego” została wznowiona w formie zdalnej (telefonicznie). Beneficjent oraz Realizator zadania skorzystał z możliwości realizacji działania w formie zdalnej za zgodą Instytucji Zarządzającej oraz mając na uwadze dobro Uczestników/czek projektu, którzy w obliczu zaistniałej trudnej sytuacji epidemiologicznej zgłaszali potrzebę takiego wsparcia.
    Zastosowane środki zapobiegawcze znajdują potwierdzenie w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie monitorują sytuację na bieżąco oraz są w stałym kontakcie z Realizatorami działań.

Działanie Wsparcie motywacyjne, skierowane do 50 Uczestników/czek, realizowane jest w sposób ciągły.

Edytuj
Na skróty
Dane kontaktowe
MOPR w Lublinie
Sprawdź gdzie się udać
w swojej sprawie
Świadczenia rodzinne
i opiekuńcze
Prace społecznie
użyteczne
Sprawdź
terminy autowypłat