Menu


Światowy dzień uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Ten symbol reprezentuje to, czego wszyscy pragniemy doświadczać u innych ludzi - szczery uśmiech i radość życia. Okazuje się, że znane od dawna powiedzenie „śmiech to zdrowie" ma także podstawy naukowe. W ostatnich dekadach pojawiła się nowa dziedzina badań zwana gelotologią, która dowodzi, że śmiech ma działanie relaksujące i redukujące stres, co przyczynia się do wzmacniania odporności organizmu. Ponadto, śmiech pobudza wydzielanie endorfin, znanych jako hormony szczęścia. To oznacza, że nawet próba uśmiechania się może poprawić nasz nastrój. Pod względem wpływu na aktywację mózgu, uśmiech można porównać do efektu spożycia kilkuset tabliczek czekolady.

Z tej okazji ZTM we współpracy z Fundacją Dr Clown organizuje uśmiechnięty przejazd ulicami Lublina. Wolontariusze Fundacji będą rozdawać uśmiechy na wybranych kursach linii nr 40. Zapraszamy do wspólnego przejazdu.

Przejazd potrwa od godziny 10:00 do godziny 13:00. Autobus z wolontariuszami wykona 3 kursy. Rozpocznie z pętli przy ul. Żeglarskiej o godz. 10.06, potem z Chodźki godz. 11.11 oraz ostatni z Żeglarskiej o godz. 12.06.

Edytuj
Na skróty
Dane kontaktowe
MOPR w Lublinie
Sprawdź gdzie się udać
w swojej sprawie
Świadczenia rodzinne
i opiekuńcze
Prace społecznie
użyteczne
Sprawdź
terminy autowypłat