Menu


Celem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. To także walka ze stygmatyzacją, szeroka edukacja i pomoc potrzebującym.

Konferencja "Lubelskie Forum Psychiatrii Środowiskowej. Psychiatria oparta na wartościach" zainauguruje Lubelskie Dni Zdrowia Psychicznego. Wydarzenie odbędzie się wtorek, 10 października o godz. 10.00 w Hotelu Ibis Styles Lublin Stare Miasto (al. Solidarności 7) i jest częścią projektu "Zdrowie psychiczne - ku samodzielności i niezależności ..." realizowanego przez Miasto Lublin. Podczas wydarzenia zostaną poruszone tematy, m.in.: środowiskowych form wsparcia osób z zaburzeniami psychicznym, współpracy sektora ochrony zdrowia i pomocy społecznej, a także funkcjonowania centrów zdrowia psychicznego na terenie kraju. W konferencji wezmą udział eksperci w dziedzinie psychiatrii, profesjonaliści z doświadczeniem w obszarze ochrony zdrowia psychicznego, pomocy społecznej oraz pracy terapeutycznej, a także osoby dotknięte kryzysem psychicznym i ich rodziny. W ramach spotkania zaplanowano wykłady, dyskusję panelową oraz zajęcia warsztatowe. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa prac Aleksandra Dmowskiego – absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zmagasz się z trudnościami psychicznymi?

Przypominamy, że możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy prowadzonej przez Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie. Oprócz możliwości spotkania z psychologiem, centrum oferuje także całodobowy dyżur psychologiczny, który prowadzony jest pod numerem telefonu 733 588 900.

Edytuj
Na skróty
Dane kontaktowe
MOPR w Lublinie
Sprawdź gdzie się udać
w swojej sprawie
Świadczenia rodzinne
i opiekuńcze
Prace społecznie
użyteczne
Sprawdź
terminy autowypłat