Menu

 

Lubelscy seniorzy i ich rodziny w minioną sobotę wzięli udział w kolejnej edycji wydarzenia "Odczaruj Jesień Życia". W tym roku spotkanie odbyło się ono 21 października (sobota) i będzie miało wyjątkowy, międzypokoleniowy charakter. Z uwagi na obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 w organizację wydarzenia włączyła się także lubelska młodzież.

VIII edycja "Odczaruj Jesień Życia" odbyła się w Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy 32. Na uczestników czekały liczne koncerty i występy taneczne oraz pokaz mody, który już na stałe wpisał się w program tego wydarzenia. W tym roku pokaz miał charakter międzypokoleniowy - obok seniorów zobaczymy także lubelską młodzież.

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyło "Miasteczko dla Seniora" z licznymi stoiskami informacyjnymi. Bogatą ofertę wsparcia dla osób starszych zaprezentowały podmioty działające w branży zdrowia, urody oraz sportu i rekreacji. Lubelscy seniorzy mieli także okazję zapoznać się z formami pomocy, które oferują lubelskie instytucje prowadzące stałe działania na rzecz wsparcia i aktywizacji osób starszych. Z kolei eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informowali o wysokości świadczeń i zasadach, które trzeba wziąć pod uwagę przy podejmowaniu aktywności zawodowej na emeryturze. Na miejscu można było także wypełnić wniosek o wydanie Lubelskiej Karty Seniora, uprawniającej do szeregu ulg i rabatów.

Edytuj
Na skróty
Dane kontaktowe
MOPR w Lublinie
Sprawdź gdzie się udać
w swojej sprawie
Świadczenia rodzinne
i opiekuńcze
Prace społecznie
użyteczne
Sprawdź
terminy autowypłat